SZABLON NA ŚCIANĘ – MAMA MALUJE PO ŚCIANACH

SZABLON NA ŚCIANĘ – MAMA MALUJE PO ŚCIANACH

Każde dziecko ucieszy „coś” fajnego w pokoju na ścianie. Sprawa jest bardzo prosta do zrealizowania, można kupić gotowe naklejki, szablony, ale jeśli macie ochotę na działanie i chcecie mieć coś własnego i oryginalnego zróbcie szablon.

1 Tematyka

Wybierając motyw na ścianę możemy kierować się zainteresowaniami dziecka, lub przyjąć jakiś graficzny powtarzający się wzór.  Najlepiej sprawdzą się proste kształty do wypełnienia farbą które nie spowodują problemów w trakcie malowania. Proponuję zrobić dziecku malarską niespodziankę zamiast pytać o zdanie, bo może okazać się że nie będziemy mogli sprostać stawianym wymaganiom.

2 Technika

Najprostszym i pewnym sposobem na wykonanie szablonu jest wycięcie wybranego kształtu z bristolu. Taką formę naklejamy na ścianę taśmą, obrysujemy delikatnie ołówkiem  lub kredką w kolorze którym będziemy malować. Potem obrys wypełniamy farbą, tym prostym sposobem nie będziemy mieć problemu, że farba zacieknie pod papier i trzeba będzie poprawiać irytujące kleksy. Możemy wykonać jeden większy wzór lub kilka mniejszych. Jeśli motyw będzie powtarzalny, jeden szablon wystarczy, trzeba go tylko będzie przyklejać.

Drugim sposobem jest wyklejanie taśmą kształtów, granic które będziemy zamalowywać. Jeśli wybierzemy paski czy kratkę, to już wymaga cierpliwości i precyzji. Trzeba będzie odmierzać, trzymać piony i poziomy, zadanie czasochłonne i dla wytrwałych.

Co będzie potrzebne:

bristol, nożyczki ołówek, taśma /wybierajcie tylko niebieską jest mocna i prawie nie powoduje zacieków/, farba-najlepsza będzie z mieszalnika. Powody są dwa, ogromny wybór kolorów i możliwość zakupu pół litrowej puszki, tyle w zupełności wystarczy.

Udanej zabawy! 🙂